בוא ללמוד איתנו

מה נשמע?

טוב תודה. איך אצלך?

מי בא?

כולם. אקדמאים, במהלך תואר או מיד לאחריו, שהגיעו לזיו דרך תכניות לימוד או זהות יהודית שונות באוניברסטאות או מכללות. חלקנו עוסקים היום, מעבר ללימודים בזיו, במקצועות חופשיים , טיפוליים, ואמנותיים. הגילים גם הם מגוונים, אבל על פי רוב בין 25-35. אבל באמת כולם מוזמנים לבוא לבקר בזיו ולהתרשם.
יש מקום לכולם, אין דעות קדומות, במדרשת זיו מסוגלים להכיל ולהועיל לכמעט כל אחד.

מה עושים שם?

במשך היום המרכז פתוח לכל דורש בנחמדות ולומדים מה שליבו חפץ. במדרשה מתקיים תוכנית לימודים במסגרת ימי עיון ובתי מדרש  במהלך השבוע וסופו אבל גם כל מיני דברים אחרים. תוכל למצוא כאן חברים מנגנים גיטרה ונהנים.

גמרא זה משעמם. אפשר ללמוד זוהר?

בכבוד אחי. אין כפייה. ישנם שיעורים למשל על אגדתא, על ספר משלי, ועל התניא. תוכל למצוא חברותא עם אנשים שלומדים כמעט כל דבר שאתה יכול להעלות על דעתך. אתה עשוי להיות מופתע כמה שזה יכול להיות דבר מרתק כשלומדים יחד, בגישה בריאה ונכונה.

אתם דוסים?

אנחנו כל מיני. המכנה המשותף היא שרוצים ללמוד, ולפתח את הרמה הרוחנית והאינטלקטואלית והתרבותית-יהודית שלנו. יש בינינו כאלו שהם דוסים בינם לבין עצמם, אבל אף אחד מאיתנו לא דוס כלפי השני. אתה מבין אותי?

אני לא רוצה לחזור בתשובה. מה תעשו לי?

תאמין לי, גם אני לא רציתי. יום אחד זה פתאום חובט לך על הראש, אבל חזק, וזהו, נתקעת. – אבל שמע, יש אצלנו גם לא מעט חבר’ה מופלאים שמצליחים לבוא כבר שנים וללמוד וזה לא מזיז להם אפילו טיפטיפה שום עצם רוחנית בגוף. מה שכן הם נהנים מהלימוד כדי להעשיר את מחשבתם ולהעמיק את זהותם היהודית. ומקבלים אותם מאה אחוז יפה ואף אחד לא מטריד אותם.

אבל אני לומד ועובד ומטופל בשלושה חתולים. מאיפה יהיה לי זמן ללמוד אצלכם?

תבוא לשעה בערב פעם בשבוע. יש כאלו שבאים למנה השבועית שלהם וזה מסדר אותם לכל השבוע.

אחרים טועמים ומגלים שיש להם בעצם זמן ורצון להרבה יותר.

אבל אני נשוי. או רווק. או גם וגם.

זה בסדר גמור. תבקש יפה רשות מאשתך או אמא שלך ובוא לשבת קצת איתנו.

אני אישה. מה עושים?

לגיטימי לחלוטין. בינתיים, עד המהפכה המינית הבאה, זיו זה רק לגברים. יש דיבורים על פתיחת מדרשת זיוה,

אבל עד אז את מוזמנת לפנות למייל למטה ואנשינו המקושרים היטב ישמחו לעזור למצוא גם מקום לימודים עבורך.

יש שם משהו לאכול?

במקום יש מקרר ומחבתות מוכנים לשירות עצמי, והמוכשרים מצליחים להעמיד להם ארוחות די מפוארות,  ובשבתות אירוח האוכל מגיעה מקייטרינג שחבל על הזמן …

איפה ישנים? בטח במעונות מצ’וקמקים עם ג’וקים ומקלחת אחת לארבעים?

צא מהסרט שלך, ידידי.. מי שנכנס לסדר לימודים קבוע זוכה למילגת מגורים המאפשר לו לשכור דירה ברמה גבוהה בשכונות נחלאות או רחביה חלקם מסתדרים אחד בחדר או עם עוד שותף הכי הרבה

רק לומדים או גם מבלים?

מבלים גם כשלומדים. וגם אחרי. יש שבתונים, יש טיולים. כל חמישי בלילה יש צ’ולנט, שיעור תורה של מרצה אורח, בנושא בד”כ פנימי יותר. וגיטרות ושירה. ואת השבתות אירוח אני לא אתחיל אפילו לתאר.

מתאים לי. עם מי צריך לדבר?

אתה מוזמן למלא פרטים בצור קשר ונחזור אליך.