אודות2

על הקו המפריד לרחביה בין שערי חסד

במקום בו פוגשת ירושלים של מטה את ירושלים של מעלה, לא רחוק מסמטאות נחלאות ועל הדרך המובילה אל הכותל - יש מקום. מקום ללימוד, ניגון, מפגש וחיבור, מקום לחברותא גבוהה של אורייתא וישראל אשר חד הם.

מחלונות בית המדרש של מדרשת זיו עולה מדי יום, סביב השעון קולה של תורה משמחת ומקרבת, תורה המדברת על לב ירושלים ועל לב כל הבאים בשערי בית המדרש המיוחד הזה.
כיפות שחורות, סרוגות וכאלה שאינן נראות לעין, מבטים חדשים-מהססים ומוארים-שייכים, קול לימוד ישיבתי ובוטח מהול בקולות של היכרות ראשונה עם עולמה של תורה - כל אלה יחד יוצרים את המרקם המרגש של מדרשת זיו.
בית המדרש הייחודי הזה, מיסודו של הגאון ר' משה שפירא זצוק"ל הוא מקום תורה שחרט על דגלו קירוב וחיבור בעם ישראל, מתוך לימוד גמרא ומוסר, חסידות והלכה. רווקים לצד נשואים, אברכים לצד עובדים, חוזרים בתשובה ובשאלה - ומאור שבה וברבני הישיבה משיבם למוטב, הביתה.
מדרשת 'זיו' בית חם ליהדות

צוות המדרשה

צוות המדרשה מלווה את התלמידים מרגע כניסתם לבית המדרש תוך מימוש החזון של שילוב תורה עם דרך ארץ, שמירה על קשר טבעי וקרוב עם המשפחה, האוניברסיטה, מקום העבודה וכד' בנוסף, רבני מדרשת זיו מעניקים ליווי אישי לחתנים שממשיך גם לאחר הקמת הבית במפגשי זוגות מעשירים וחוויתיים.

התרומה שלכם למדרשת זיו יוצרת אחדות בעם ישראל

מדרשת זיו יוצרת מכנה משותף רוחני המאחד, אך גם משמר את ייחודו של כל חבר מדרשה דרך הלימוד התורני והכלת דעתו של השונה. המדרשה קמה כארגון ללא מטרות רווח והיא נסמכת בין היתר על תרומות לשם קיומה ופיתוחה. תרומה שלכם למדרשה עוזרת לנו ליצור אחדות בעם ישראל ולפתח את תשתיות המדרשה כמו בית המדרש, מגורי התלמידים וכיתות הלימוד. תרומות כמו כן עוזרת למימון מלגות מסובסדות לתלמידים שידם אינה משיגה את שכר הלימוד. ניתן לתרום באופן חד פעמי ומאובטח או באמצעות הוראת קבע.

תרמו למדרשה
http://התרומה%20שלכם%20למדרשת%20זיו%20יוצרת%20אחדות%20בעם%20ישראל
http://בואו%20ללמוד%20איתנו

בואו ללמוד איתנו

במדרשה יש כל מיני חברים: דוסים, רוחניקים, סטודנטים, אמנים, חוזרים בתשובה, אנשים בה בין לבין, יש הכל מהכל. המכנה המשותף הוא שרוצים ללמוד, ולפתח את הרמה הרוחנית והאינטלקטואלית והתרבותית-יהודית שלנו. במדרשה מתקיים תוכנית לימודים במסגרת ימי עיו, תוכלו גם למצוא כאן חברים מנגנים גיטרה ונהנים. במידה וזה מעניין אותכם אתם מוזמנים למלא פרטים ונחזור אליכם.

צרו קשר