בתור סטודנט שהשתתף בתכנית של "נפש יהודית" באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע, המעבר שלי לירושלים היה טבעי. מדרשת זיו מצליחה לאחד בתוכה אנשים מגוונים מאוד: מוזיקאים, עורכי דין, אנשי חינוך ועובדי הייטק. נקודת המוצא שממנה כל אחד מגיע למדרשה היא החוזקה של המקום. הגיוון של אנשים שרוצים להעמיק בלימוד תורני או כאלה שרק רוצים לקנות ידיעות לעומת אחרים שחפצים לעבור תהליך רוחני.
האידיאל של סגל המדרשה הוא לא של הסתגרות ובדלנות, אלא פיתוח התלמידים בקריירה, בלימודים אקדמיים מתקדמים ועוד. לצד הלימוד התורני בבית המדרש צוות המדרשה, התלמידים, הרבנים והמיקום המיוחד שעל הגבול שבין רחביה לנחלאות, יוצרים חוויה שאין דומה לה.